Honlap Aktuális Hírdetések 2013. március 17. Nagyböjt 5. vasárnapja

2013. március 17. Nagyböjt 5. vasárnapja

2013. március 17.

NAGYBÖJT 5. VASÁRNAPJA

Városi keresztútra hívja a kedves híveket a Katolikus Egyetemi Lelkészség március 22-én. Az állomásokon az elmélkedéseket a korábbi évekhez hasonlóan a város keresztény ifjúsági közösségei állítják össze. Indulás 19 órakor a Dóm térről.

Templomunk húsvéti nagytakarítása március 23-én, szombaton lesz 9 órától. Minden segítőt szeretettel várunk.

Ismét elindult az óvodásokkal közös szentmise szombatonként, kivéve nagyszombaton.

A Baba Mama Klub mindenki szeretettel vár egy vidám, családias hangulatú húsvéti  programra március 24-én (vasárnap) 9.30-13 óráig az Alsóvárosi Kultúrházban. 10 órakor kezdődik a virágvasárnapi szentmise, gyülekezés a templom előtt. A barkaszentelést követően a kisebbekkel az Alsóvárosi kultúrházba mennek, ahol a mise ideje alatt gyerekfelügyeletet biztosítanak ( gyerekvigyázás nem a sekrestyében lesz ezen a vasárnapon). Részletek a faliújságon.

Ugyanezen a napon Látogatóközpont szervezésében is lesz Húsvétváró kézműves foglalkozás. Részletek a plakáton olvashatók.

Március 25-én hétfőn este 7 órakor templomunkban a Partiscum és a Lassus kórus ünnepi hangversenyt ad.

Az iroda Nagycsütörtökön és Nagypénteken zárva tart.

Nagyheti gyóntatások:

-hétfőn, kedden, szerdán mise előtt és alatt, ¾ 18-tól, ameddig érkezik gyónó.

-csütörtökön, pénteken és szombaton gyóntatási ügyeletet tartunk.

-A liturgiák alatt nincs gyóntatás.

Nagypénteken és Nagyszombaton reggel 8-tól szeretnénk a templomot imádságra nyitva tartani. Ezért kérjük a testvéreket, hogy hátul a kis asztalon lévő lapra írják fel nevüket, hogy mikor tudnak az imádságban és a templom őrzésében részt venni. Egy-egy órára legalább két ember jelentkezését várjuk.

A nagyheti program a faliújságon olvasható. Virágvasárnap 10 órakor kezdődik a barkaszentelési körmenet. A gyálaréti és a kecskés telepi testvéreket Alsóvárosra várjuk közös szentmisére.

Hirdetjük a Kedves Testvéreknek, hogy a mostani perselyadományt Szentföld javára gyűjtjük.

Utoljára frissítve ( 2013 március 21., csütörtök 21:52 )