Honlap Újdonságok Jótékonysági Koncer október 16-án, 19.00-kor

Jótékonysági Koncer október 16-án, 19.00-kor

"NAPFÉNYES GYERMEKARCOK"

Szeged - a napfény városa.
Vannak azonban helyek, ahova a napfényből is kevesebb jut.
A szegediek most összefogtak, hogy oda is több juthasson.
Szegediek az autista gyermekekért - hogy együtt vigyünk örömet oda, ahol szomorúság van...

Igen Tisztelt Hölgyem, Igen Tisztelt Uram!

Tisztelettel hívjuk és szeretettel várjuk Önt, családját, barátait, ismerőseit és minden jószándékú polgárt a "Napfényes gyermekarcok" jótékonysági hangversenyre, a Szeged-alsóvárosi Havas Boldogasszony Ferences Templomba (Szeged, Mátyás tér 26.), 2010. október 16-án szombaton 19 órára.

A jótékonysági hangverseny teljes bevételét a Ferences Rend fenntartásában működő Autista Segítő Központ kis ellátottai javára fordítjuk.

A rendezvény fővédnöke: Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora és P. Magyar Gergely OFM, a Ferences Rend tartományfőnöke
A rendezvény védnöke és az est házigazdája: Dr. Bácsi János, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskola igazgatója és P. Varga Kamill, a Szegedi Ferences Rendház ökonómusa

Jegyek előadás előtt a helyszínen kaphatók, egységesen 1.000 Ft-os áron.

Jólelkű adományát hálásan fogadjuk a következő elérhetőségeken is:
E-mail: Ez az email cím védett a spam robotoktól, a megtekintéséhez engedélyezni kell a Javasriptet ,
Telefon: 06-20/775-3309,
Online: http://www.ferencesek.hu/adomany, "Napfény" megjelöléssel,
Átutalással: 11600006-00000000-28408844, "Napfény" megjelöléssel.

Az est programja:

6. Az összefogás üzenete - az előadó művészek összefogásával

Beethoven: IX. szimfónia, Örömóda
Vezényel: Diamant Ágnes

A 800 éves Ferences Rend 500 éve van szervesen jelen Szeged életében. A barátok évszázadokon keresztül viselték gondját a maguk hivatása és küldetése szerint az itt lakóknak. Lelkipásztori munkájukkal, szociális segítségnyújtásukkal, közösségszervező munkálkodásukkal, kulturális örökségvédelmükkel ma is tevékenyen hozzájárulnak ahhoz az értéktöbblethez, amit Szeged nélkülözhetetlenül jelent az egész ország számára.

A ferencesek oktatási-nevelési illetve szociális-karitatív feladatvállalásainak egyik kiemelt területe az országosan egyedülálló Autista Segítő Központ. Ebben az intézménykomplexumban e különleges idegrendszeri fejlődési zavarral küszködő gyermekekről gondoskodnak iskola és otthon keretében, illetve fiatal felnőtteknek nyújtanak bentlakásos ellátást és szociális foglalkoztatást. Az autizmussal érintettek száma ma Magyarországon a közvetlen családtagokkal együtt meghaladja a kétszázezret.

A gyermekekről való gondoskodás, a speciális fejlesztés nagyon komoly erőforrásokat igényel. Az intézménykomplexumban hosszú ideje szükség volna egy olyan foglalkoztató folyosó kialakítására, amely a gyermekek mindennapi életét örömtelibbé, szakmai ellátását eredményesebbé tehetné. Az ehhez szükséges anyagi erőforrásokat a jelen gazdasági helyzetben a fenntartásra kellett koncentrálni, így a körülmények eddig lehetetlenné tették ennek megvalósítását.

Ebben szeretne most segíteni a szegediek összefogása.