Honlap Újdonságok Keresztény Roma szakkolégium

Keresztény Roma szakkolégium

Idén indul Szegeden a Keresztény Roma Szakkollégium a felsőoktatásban tanuló diákok számára. Alapítója a Szeged-Csanádi Egyházmegye, vezetője Mészáros Ferenc (a szegedi Dugonics András Piarista Gimnázium tanára).Egy kiépülőben levő országos intézményhálózathoz csatlakozunk: „Tavaly ősszel a jezsuita rend Budapesten, a görög katolikus egyház Miskolcon, a református egyház Debrecenben, az evangélikus egyház pedig Nyíregyházán nyitotta meg a maga szakkollégiumát felsőoktatásban tanuló elsősorban cigány hallgatók számára.”Az intézmény most hirdette meg felvételijét. Kérem, ha ismernek olyan fiatalokat, akiket érinthet, továbbítsák a csatolt file-okban található információt!

Csatoltan küldöm Önöknek a Szeged-Csanádi Egyházmegye alapításában újonnan induló Szegedi Keresztény Roma Szakkollégium felvételi felhívását. A pdf file egy figyelemfelkeltő plakát, a szöveges pedig a felvételihez szükséges részletesebb információkat is tartalmazza. Az intézmény kéri, hogy szíveskedjenek hirdetni ezt az információt!