Szegedi Ferencesek

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Honlap Újdonságok Nagyböjti közös imádság

Nagyböjti közös imádság

Email Nyomtat PDF

Az elmúlt évhez hasonlóan a nagyböjti időben idén is közös imádságra és böjtre hívjuk a testvéreket plébániánkért, családjainkért, hazánkért.

Az idei esztendőre XVI. Benedek pápa a Hit évét hirdeti meg és az új evangelizációt állítja a keresztények figyelmébe. Hitünk, hitből fakadó és táplálkozó keresztény életünk nem öncélúfelelősek vagyunk életünk, imánk, áldozatkészségünk és cselekedeteink tanúságtételével egymásért, Magyarországért, a világért, minden emberért. Jézus Krisztus hírének, az evangéliumnak megélése tartóra tett lámpás, tanúságtétel a világ előtt a Feltámadottban való gazdagságunkról, örömünkről, az örök élet biztos reményéről.

Arra hívjuk a testvéreket, hogy a nagyböjt péntekjein idén is imát és böjtöt ajánljunk fel egymásért, a körülöttünk élőkért. Az egy-egy péntekre meghirdetett szándékhoz ki-ki csatlakozhat és jószándékát a templomi faliújságra felragasztott matricával fejezheti kiezzel is erősítve egymást.

Az egyes hetek imaszándékai:

02.24.a gyermekekért, hitük fejlődéséért, hogy a családok valóban kis egyházként éljenek

03.02.a szülőkért, hogy hitüket át tudják adni gyermekeiknek

03.09.a nagyszülőkért, szüleinkért, hogy életük példa és tanúságtétel legyen Istenbe vetett hitükről

03.16.a hitet és Istent keresőkért, hogy keresésükben segítőre és támogatókra találjanak egyházközségünk tagjaiban

03.23.azokért, akik hitük gyakorlásával felhagytak, Istennel való kapcsolatukban meginogtak, hitüket megtagadták

03.30.hazánkért, Magyarországért, hogy Istenben szeretni tudjuk egymást, a jó, igaz és tiszta életre törekedjünk

04.06.az egész világ üdvéért, a bűnösökért, megtérésünkért, és hogy minden keresztény Krisztus örömhírének igaz hordozója legyen