Honlap Aktuális Hírdetések 2012. június 24. Évközi 12. vasárnap

2012. június 24.

Keresztelő szent János születése

Évközi 12. vasárnap

Plébániánk ministránsai és a Cinke kórus nyári táboruk anyagi támogatására jótékonysági koncertet szerveznek június 24-én, jövő vasárnap, a 9 órai szentmise után. A pénzbeli támogatás mellett elfogadnak zöldséget, gyümölcsöt és egyéb adományokat is.

(A tábor június 25. és 30. között lesz Mátraházán.)

A LátogatóBarát Szolgáltató Kft. a Szeged-Alsóvárosi Ferences Látogatóközpont üzemeltetője 1 fő boltvezető és 2 fő tárlatvezető munkatársat keres . Részletek az irodán.

Magyarország katolikus hetilapja, az Új Ember kérte közvetítésünket leendő és jövőbeli olvasói felé. Az Új Ember1945 óta világnézeti és lelkiségi hetilapként igyekszik tájékoztatni a híveket az egyház és a világ eseményeiről, életéről – katolikus szemmel. A gazdasági válság természetesen őket sem került el, ennek ellenére az előfizetők számára kedvezményeket biztosítanak. Egyéb kiadványaikat is ajánljuk (a kéthavonta megjelenő Új Ember Magazin, a havi Adoremus, az Embertárs című lelki - gondozói folyóirat vagy évről évre a katolikus naptárak és könyveik). Ezek a hívek és a papság igényeinek szolgálata mellett a kiadó fennmaradását is segítik.

A Tömörkény István Gimnázium végzős képzőművész tanulóinak munkáiból nyílt kiállítás a Kultúrházban. Megtekinthető : 2012. július 2-ig hétköznap 8-20 óra között.

A Darudübögős Tánckör 29-én, pénteken tartja évzáró táncházát 19 órai kezdettel a Kultúrházban. A Balga zenekar húzza a talpalávalót. A belépés ingyenes, de saját maga számára mindenki hozzon harapni és innivalót.

Főtisztelendő Plébános atyák!

Idén indul Szegeden a Keresztény Roma Szakkollégium a felsőoktatásban tanuló diákok számára. Alapítója a Szeged-Csanádi Egyházmegye, vezetője Mészáros Ferenc (a szegedi Dugonics András Piarista Gimnázium tanára).Egy kiépülőben levő országos intézményhálózathoz csatlakozunk: „Tavaly ősszel a jezsuita rend Budapesten, a görög katolikus egyház Miskolcon, a református egyház Debrecenben, az evangélikus egyház pedig Nyíregyházán nyitotta meg a maga szakkollégiumát felsőoktatásban tanuló elsősorban cigány hallgatók számára.”Az intézmény most hirdette meg felvételijét. Kérem, ha ismernek olyan fiatalokat, akiket érinthet, továbbítsák a csatolt file-okban található információt!

Csatoltan küldöm Önöknek a Szeged-Csanádi Egyházmegye alapításában újonnan induló Szegedi Keresztény Roma Szakkollégium felvételi felhívását. A pdf file egy figyelemfelkeltő plakát, a szöveges pedig a felvételihez szükséges részletesebb információkat is tartalmazza. Az intézmény kéri, hogy szíveskedjenek hirdetni ezt az információt!